Jdi na obsah Jdi na menu
 


NĚCO MÁLO O NÁS

Řekla bych, že jsme celkem normální rodina, která má ráda zvířata a přírodu. Čítáme po 2 dospělácích a 2 dětech, 2 psech a pár drobečků.

Jako malá jsme doma měli  vždycky psa + nějaké to malé domácí zvířátko, ať už to byli rybičky, křečci, morčata nebo  andulky.  U babiček to byly kočky a jiné - pes, kůň, kozy, ovce, prostě takové malé "JZD"

První můj pes byl voříšek Ťapka, po ní k nám přišla pudlice, která se nakonec u rodičů dožila krásných 18 let. Já se mezitím vdala do rodinného domku a tam jsem dlouho bez psa nevydržela. S manželem jsme hledali vhodné plemeno, které by nám vyhovovalo. Manžel chtěl německého ovčáka, ale pak jsme narazili na atlas, kde byl chodský pes a tak bylo rozhodnuto. Jen ho sehnat, to byl trošku problém, ale nakonec se zadařilo a my si jeli pro poslední štěňátko, a to pro Gertu Na Strehovej Obrazek- alias Bessy  . Tu jsme si domů přivezli v listopadu 1998 pouze jako domácího mazlíčka. Po roce jsme se rozhodli, že bychom rádi Bessy uchovnili a tak jsem se přihlásili na svod. Bohužel nám bylo řečeno, že pro chybějící zub nebude do chovu puštěna. Trošku nás to mrzelo, ale mazlík a naše sluníčko zůstává nadále. Pak jsme si pořídili další drobná zvířata a mezi tím stihli i 2 děti a když bylo mladší dceři 4 měsíce jeli jsme si pro druhou choďandu, a to Amy Černá luna alias Šagí Obrazek, kterou jsme si v dubnu 2006 přivezli domů. Šagí se nám povedlo uchovnit a zkusíme štěstí v chovu. Naším přáním i snahou je, aby byli u nás odchováni zdraví a pěkní jedinci odpovídající standardu plemene. Snažíme se dělat proto vše, aby se tak stalo, ale může se stát, že příroda je  mocnější.

Podrobnější vyprávění  a informace o Amy Černé luně i o Gertě naStrehovej najdete na jejich osobních stránkách.

Snažíme se vést k přírodě i děti. Jezdíme s nimi často do přírody a i psy bereme vždy s sebou. Starší dcera se začala zajímat o koně, učí se jezdit a doufám, že i ta malá nezůstane pozadu. Zatím to vypadá na malou kynoložku a když si vzpomenu na letošní vánoce 08, kdy největší radost měla z plyšové opičky, kterou si opravdu moc přála a  stejnou radost měla i z nových misek pro psy, tak si přejme ať jí to  vydrží.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Mnoho další fotek i s dětmi můžete najít v albu http://bessysagi.rajce.idnes.cz/

 

.